Zimní stadion v Bratislavě

Memoriál Ivana Hlinku bude v slovenskej časti hostiť nádherný Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Aréna, ktorá bola zrekonštruovaná pre potreby MS 2011 v hokeji, patrí k dominantám mesta a najkrajším hokejovým halám v Európe.

Aréna sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto v oblasti, ktorá historicky patrí športu a predovšetkým najznámejšiemu miestnemu klubu Slovan. Práve ten má v tejto aréne svoj domovský stánok, v blízkosti haly sa plánuje výstavba nového štadióna pre futbalový Slovan a za arénou sa nachádza kúpalisko Tehelné pole. Je to ideálna lokalita pre každého športového fanúšika.

Zimný štadión sa nachádza blízko centra mesta a je dostupný aj prostredníctvom verejnej Priamo pred halou môžete vystúpiť na zastávke ,,Zimný štadión,“ smerujú tam linky 39, 53, 61,63, 74, 78, 204, 205 a 212. Prípadne môžete vystúpiť na blízkej električkovej zastávke s názvom ,,Odbojárov,“ kde zastavujú električky 2 a 4.

Štadión bol postavený ešte v roku 1940 a od tej doby prešiel viacerými rekonštrukciami. Posledná, najvýznamnejšia prebiehala v rokoch 2009-2011 v súvislosti s MS 2011. Vtedy sa odstránili pamätné stĺpy, ktoré bránili divákom vo výhľade, a rozsiahlou úpravou prešli prakticky všetky priestory v hale. Výsledkom je krásna moderná aréna s kapacitou 10 055 miest. Špecifikom je veľká multifunkčná kocka, ktorá taktiež patrí k najmodernejším v Európe a môže sa rovnať aj vybaveniu v prestížnej NHL.

Návšteva Zimného štadiónu Ondreja Nepelu je zážitkom pre každého hokejového priaznivca. Na streche visia plakety legiend Slovana, na kocke prebiehajú vtipné animácie či opakované zábery gólov a fankluby ocenia výbornú akustiku. Nie nadarmo sa hovorí, že v Bratislave vládne na zápasoch Slovana v KHL najlepšia atmosféra v celej súťaží. Zažiť kulisu na tomto štadióne je neoddeliteľnou súčasťou návštevy hlavného mesta Slovenska.

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

The No. 1 pick in the #NHLDraft is a #HlinkaGretzkyCup alumnus ... Rasmus Dahlin (Sweden, 2016) goes first overall to the @BuffaloSabres. ????

Twitter

ICYMI | @HockeyCanada names Gilles Bouchard as head coach of @HC_Men at upcoming #HlinkaGretzkyCup. hc.hockey/NMU18coaches

Facebook

V Edmontonu představili Hlinka Gretzky Cup. Akce se zúčastnili mj. Liběna Hlinková, generální sekretář ČSLH Martin Urban a legendární Wayne Gretzky. Více ?? http://hlinkamemorial.cz/clanek.asp?id=450

Facebook

Team photo: Česká osmnáctka - stříbrný tým z Ivan Hlinka Memorial Cupu 2017.

Facebook

Na finále memoriálu se přišli podívat i útočník Dallas Stars Radek Faksa s Jiřím Fischerem. Na rozhovor s ředitelem pro hráčský rozvoj Detroit Red Wings se podívejte na HokejkaTV: http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/2560

Facebook

Poháry nejlepším dvěma týmům předali starosta Břeclavi Pavel Dominik a generální ředitel Hockey Canada Tom Renney.