ČLÁNEK

Surfing? Ne, Švédové jsou oproti Američanům spíše na golf

12.08.2017 | Jonáš Majtyka

Břeclav - Tentokrát si představíme hráče týmu Švédska. Mezi respondenty se objevil i Adam Boqvist, který už se zúčastnil i mistrovství světa U18. Jaké jídlo je jeho specialitou? Jaké je nejlepší místo, kde hrál? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

Minule jsme vás pomocí rozhovorů seznámili s trojící amerických hráčů. Nyní jsme se pro změnu vydali na základnu švédského týmu, která se nachází v hotelu Imos. I hokejistů Tre Kronor jsme se zeptali, co by dělali, kdyby nehráli hokej. Američané se z většiny shodli na surfingu. Švédi si oproti tomu vybrali pro změnu jiný sport.

„Co bych dělal? To je dobrá otázka. Asi bych hrál golf, sice v něm nejsem moc dobrý, ale chtěl bych být golfistou,“ smál se Filip Hållander. „Nejspíš bych hrál golf, tu hru miluju,“ souhlasil obránce Adam Boqvist, který si už zahrál i na mistrovství světa hráčů do osmnácti let, kde byl nejmladším účastníkem.

V rozhovorech přišla řeč i na českou zemi. „Nejlepší místo, kde jsem hrál, bylo podle mě Brno, v České republice. Hráli jsme tu minulý rok s U17 proti Čechům a bylo to tu skvělé,“ myslí si Filip Hållander. Adam Boqvist se pro změnu pokusil o větu v českém jazyce. Jak se mu to povedlo, se můžete podívat níže.

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

All 7? #TeamCanada defencemen from its 2017 #HlinkaGretzkyCup-winning team are gone within the first 5?5? picks at the #NHLDraft. ????12. Noah Dobson

17. Ty Smth

21. Ryan Merkley

36. Jared McIsaac

37. Jett Woo

53. Calen Addison

55. Kevin Bahl

Twitter

#HlinkaGretzkyCup alumni taken at the #NHLDraft...21. Ryan Merkley ????

23. Isac Lundeström ????

24. Filip Johansson ????

29. Rasmus Sandin ????

30. Joe Veleno ????

31. Alexander Alexeyev ????

Twitter

#HlinkaGretzkyCup alumni taken at the #NHLDraft...12. Noah Dobson ????

13. Ty Dellandrea ????

15. Grigori Denisenko ????

16. Martin Kaut ????

17. Ty Smith ????

20. Rasmus Kupari ????

Twitter

#HlinkaGretzkyCup alumni taken at the #NHLDraft...1. Rasmus Dahlin ????

2. Andrei Svechnikov ????

3. Jesperi Kotkaniemi ????

5. Barrett Hayton ????

6. Filip Zadina ????

8. Adam Boqvist ????

10. Evan Bouchard ????

Twitter

The No. 1 pick in the #NHLDraft is a #HlinkaGretzkyCup alumnus ... Rasmus Dahlin (Sweden, 2016) goes first overall to the @BuffaloSabres. ????

Twitter

ICYMI | @HockeyCanada names Gilles Bouchard as head coach of @HC_Men at upcoming #HlinkaGretzkyCup. hc.hockey/NMU18coaches